Fryzjerstwo

W ostatnich latach bardzo prężnie rozwija się fryzjerstwo, które ostatnio nabrało dość szerokiego znaczenia. Fryzjerstwo profesjonalne jest związane przed wszystkim z wybiegami mody, na które kreuje się modelki, by zaprezentowały dane stroje. Wygląd ich włosów jest wtedy niezwykle ważny, nie może odróżniać się od stroju, lecz tworzyć z nim spójną całość. Fryzjer jest wtedy artystą, układanie włosów staje się więc sztuką. Fryzury jakie tworzy są bardzo awangardowe, nie ogranicza go nic, prócz jego własnej wyobraźni. Jeżeli jednak chodzi o tradycyjnego, normalnego fryzjera współpracującego z szarymi ludźmi, to także jego praca stała się bardziej ciężka. Ludzie wymagają od fryzjera nieraz cudów, chcą fryzury, której tak naprawdę nie da się ułożyć z jego rodzaju włosów. Klienci często tego nie rozumieją i zrzucają całą winę za zły wygląd ich włosów na fryzjera. Zanim więc wybierzemy się do fryzjera sami spróbujmy ustalić, czy takie obcięcie nadaje się do naszego typu włosów, czy będziemy w nim wyglądać identycznie jak modelka na zdjęciu. Wtedy zaoszczędzimy nerwów i sobie i fryzjerowi.

Na pewno każdy fryzjer musi być osobą bardzo twórcza, która pomoże klientowi w doborze odpowiedniej dla niego fryzury. Istnieją kanony, które określają czy dane obcięcie będzie pasować do danego kształtu twarzy, czy będzie podkreślać jej atuty, i fryzjer jak najbardziej powinien je znać, by móc jak najlepiej doradzić swojemu klientowi, który nie ma o nich żadnego pojęcia. Fryzjer powinien być także bardzo przyjazny, wtedy przyciągnie mnóstwo chętnych na obcinanie włosów, a więcej klientów wiąże się oczywiście z większymi dochodami. Fryzjer musi być także osobą twórczą, która umie wymyślać nowe fryzury i uczesania, które zaproponuje je klientowi i wykona je perfekcyjnie. Klient powinien czuć się w salonie fryzjerskim przede wszystkim bezpieczny, powinien wiedzieć, że oddaje swoje włosy w ręce profesjonalisty.

To gwarantuje pełny sukces, pocieszający jest także fakt, że w ciągu ostatnich lat ludzie znacznie częściej wybierają się do salonów fryzjerskich, niż miało to miejsce wcześnie. Jest to dobry znak, że chcemy dbać o swoje włosy, bo przecież są one częścią nas.

Tagi: , , ,